Florist school

Jak zostać florystą?

Jak zostać florystą w MCEF Kraków?


Droga do tytułu Florysta zahacza o wiedzę teoretyczną i praktyczną. Pierwszym krokiem na niej są szkolenia podstawowe, następnym, który pozwala na układanie kwiatów z większą świadomością i poszerzeniem wyobraźni jest rozwijanie umiejętności praktycznych, poznawanie nowych technik i zasad komponowania (studia florystyczne). Szkoła florystyczna daje odpowiedzi na pytania „jak zrobić” ale też uczy z jakiego materiału roślinnego skorzystać, jakie są narzędzia florysty, materiały pomocnicze, dekoracyjne potrzebne do pracy. Rzemiosło florystyczne.

 

·         Aby zostać florystą warto przejść przez kurs florystyczny obejmujący pierwszą partię wiedzy i umiejętności (Kurs podstawowy), a jeśli ma się już za sobą doświadczenie z florystyką wynikające z pracy w branży i chce się ugruntować wiedzę to najodpowiedniejszy będzie Kurs uzupełniający. Kursy te obejmują tematykę przygotowywania bukietów (w stylu dekoracyjnym i formalno-liniowym), florystykę ślubną, funeralną i przygotowywanie kompozycji.

·         Następnym polecanym krokiem są studia florystyczne. W MCEF (Małopolskie Centrum Edukacji Florystycznej- Floral Education)  zapraszamy do udziału w rocznym Programie Florysta, który obejmuje przygotowanie do zawodu zarówno od strony teorii, jak i zajęć praktycznych, które kończy egzamin zawodowy Florysta zdawany uroczyście przed Komisją.

·         Program Florysta przygotowuje także do udziału w egzaminie branżowym tj. egzamin czeladniczy.

·         By zostać profesjonalny Florystą, a dalej mieć tytuł mistrzowski (Mistrz Florystyki), wiedzę i umiejętności warto pogłębiać na warsztatach florystycznych, na których poznać można technikę, błyskotliwe połączenia, inspirację do następnych prac tematycznych i realizować z powodzeniem projekty jak chociażby dekoracja stołów weselnych, stroiki na Boże Narodzenie, dekoracja wiosenna, bukiety na komunie i inne bukiety wykonane np. z konstrukcjami dekoracyjnymi i wiele innych.

 

·         Szkoła florystyczna MCEF oferuje też kurs florystyki ślubnej i kurs florystyki funeralnej (florystyka pogrzebowa). To właśnie na nich przekazany jest szeroki wachlarz wiedzy z tych konkretnych zagadnień. Po florystyce ślubnej mierzyć się można ze zleceniami od Klientów jak dekoracja sali weselnej, kompozycje kwiatowe do kościoła, korsarze ślubne, tort z kwiatów, bukiet ślubny, dekoracja stołów weselnych, wianek na głowę, i in., a zagłębienie się we florystykę funeralną wprowadza na poziom profesjonalisty w wykonywaniu prac chociażby takich jak wieniec rzymski, wiązanka pogrzebowa, dekoracja trumny, dekoracja urny, do których często wykorzystuje się konstrukcje wykonane z różnego materiału, a poprawność i technikę ich wykonania prezentuje Mistrz Florystyki prowadzący kursy florystyczne.